Хто такі маркетплейси?

Маркетплейси — посередники між продавцями та покупцями в e-commerce, які характеризуются тим, що розроблена спеціальна платформа для надання послуг електронної коммерції, розроблено інструменти для замовлення продукції, відгуків, огляд товару чи послуг, але найхарактернішою рисою є наявність багатьох продавців на одному ресурсі. Маркетплейси не мають складських приміщень чи запасів товару, фактично, виконують зв’язок між покупцем та продавцем.

Маркетплейси мають як переваги, так й недоліки. Найбільшою перевагою є наявність декількох пропозицій на одному сайті, що дозволяє підвищити конкуренцію між продавцями, зберегти час на пошуку та проста можливість порівняння не лише товарів, а й постачальників цього товару. Найбільш суттєвою проблемою є якість продавців й наданої ними продукції. Маркетплейс не є виробником чи продавцем, тому не несе відповідальності за отриманий покупцем товар. Сучасні маркетплейси намагаються боротися з недобросовісними виконавцями шляхом надання негативних відгуків, рейтингів. Якість товару та швидкість доставки у різних продавців також може буде різна, що негативно впливає на досвід покупця й на маркетплейс в цілому[4]

Найбільш відомі приклади глобальних маркетплейсів: Amazon і Alibaba Group. В Україні яскравим прикладом маркетплейса є Prom.ua та Rozetka.ua.

Маркетплейси поділяють на кілька типів:

  • онлайн-мультимаркети (такі як Rozetka, Prom.ua);
  • онлайн-сервіси пошуку спеціалістів (Kabanchik.ua, OLX, Buki)
  • аукціони (такі як Ebay, SkyLots, NewAuction);
  • класифайди — майданчики для оголошень (такі як OLX);
  • прайс-агрегатори — майданчики порівняння цін (Hotline.ua, Vse.ua та iн.);
  • спеціалізовані або кастомні майданчики (Lamoda.ua та ін.);
  • маркетплейс для покупок в Дюті Фрі (Май Дюті Фрі).

За співвідношенням клієнт – продавець:

  • с2с (client to client);
  • b2c[5] (business to client);
  • b2b[6] (business to business).

Також виділяють сервісні маркетплейси. Через них продаються не товари, а послуги: клінингові компанії, послуги програмістів, послуги перукарів, організації свят та інше (наприклад, booking.com, tripadvisor.com, upwork. В Україні це – Kabanchik.ua, Uklon, Autoguid, Bolt, Uber та інші)

Навіщо маркетплейсам кредитування?

Ми взяли деякі елементи статті https://investgazeta.ua/blogs/pochemu-bolshie-marketplejsy-ukhodyat-v-finansovye-uslugi-i-pochemu-eto-normalno, і винесли їх в свій пост. 

Нові можливості
27 січня 2020 р. регулятор повідомив про реєстрацію нового оператора послуг платіжної інфраструктури.

Їм стало ТОВ «УАПРОМ», з красивим 30-м номером у списку. Кінцеві бенефіціари компанії зрозумілі і прозорі – всім відомий Владислав Чечоткін і його дружина Ірина.

Завдяки новому статусу для цього бізнесу стали доступні багато речей (наводжу цитату з повідомлення регулятора, не бачу сенсу якось перефразувати):

Техсупруводження грошових переказів з використанням банківських карток та інтернет-банкінгу Проведення транзакцій з електронними грошима Надання супутніх послуг інформаційного та технологічного характеру.

Ми як продуктова компанія розуміємо і готові надати усі наші розробки учасникам ринку. Якщо ви плануєте запустити маркетплейс або є власником , ми готові ращгорнути для вас програмне забезпечення . 

Ми розробили надійне , гнучке API , яке дозволяє швидко та якісно ітегрвати фронт рішення за нашою бек системою.

Звертайтесь, будем раді!