В останні роки в Україні, Європі та країнах СНД, активно розвиваються сервіси фінансових послуг, які пропонують «кредити до зарплати». Їх рекламою густо прикрашені вагони метрополітену, вуличні стовпи, спеціальні «інформаційні» стенди у дворах житлових будинків, на їх банери постійно натикаєшся в інтернеті. У той же час назви компаній малознайомі.

Головне, при зверненні потрібно бути гранично уважним. На ринку працює безліч цілком нормальних кредитних компаній і всі вони надають можливість прозоро ознайомитися з умовами кредитування. Після схвалення кредиту клієнту доступні: паспорт кредиту, кредитний договір.

Безліч компаній завоювали довіру і увагу клієнтів серед них: CreditPlus, Dinero, MoneyVeo, MyCredit.

Ми підготували трохи інформації про таких компаніях посилаючись на Мінфін.

Миттєво, але з обмеження суми кредитування.

Всі фінансові сервіси, які декларують «кредит до зарплати» пропонують саме те, що і обіцяють. Суми невеликі – від півтора до 10 тисяч, хоча найбільш типове пропозицію і того менше – близько 5 тис. Грн. Терміни, як правило, від 7 днів, максимум до місяця.

Щодо суми кредиту слід звернути увагу на ще один важливий фактор: клієнту, який звертається за кредитом вперше, більшість операторів запропонують суму в межах 1-2 тис. Грн. Збільшуватися вона буде в міру того, як ви будете брати нові позики і справно їх погашати. Для перевірених часом і бездоганно погашеними кредитами клієнтів ці ліміти можуть досягати 10-15 тисяч.

Процедура отримання і оформлення гранично проста. Від подачі заявки, до якої додаються паспорт та ІПН, до видачі грошей проходить реально близько півгодини. Більшість таких компаній декларують ухвалення рішення про видачу кредиту або відмову буквально за 20 хвилин.

Робота основних гравців ринку досить технологічна, часто немає навіть необхідності шукати або відвідувати відділення. Заявку і свої дані можна подати через спеціальну форму на сайті, і вже через кілька хвилин вам зателефонують ввічливі менеджери колл-центру і повідомлять результат.

Часто дзвінок замінює СМС-повідомлення на телефон, який ви залишите в якості контакту при заповненні своєї онлайн-анкети: перша СМС – з повідомленням про прийняття заявки в роботу (якщо вона оформлена відповідно до вимог), друге СМС – результат розгляду, простіше кажучи , дадуть вам шуканий кредит чи ні.

Буває, що менеджер компанії може передзвонити і запропонувати меншу суму, якщо у потенційного позичальника є шанси на кредит в такому випадку.

Переплата за таким бліц-кредиту, перерахована в стандартні «відсотки річних», в стані шокувати людини навіть з дуже розвиненою фантазією – від 400% до 1000% річних. Але в цьому-то і криється специфіка таких кредитів: трохи грошей на невеликий термін. Наприклад, при середньоринкових умовах за таким сервісу, позичивши на тиждень-два 1,5 тис. Грн ви повернете кредитору 1,75 тис. Грн – цілком прийнятна «плата за терміновість». Тому такі умови кредитування цілком порівнянні з давно знайомим ломбардних кредитуванням. Принципова різниця між ломбардом і «кредитом до зарплати» – відсутність застави.

Спотворена інформація про «кредитах до зарплати»

Найбільш поширений з них про те, що двері мікрофінансових установ відкриті для тих, у кого зіпсована кредитна історія в банках. Це не зовсім відповідає дійсності. Після подачі заявок на кредити приблизно в десяток компаній нам прийшло чотири СМС-повідомлення від бюро кредитних історій з повідомленням про звернення до кредитної історії. Висновок: деякі компанії все ж використовують такий спосіб перевірки.

Другий міф, або помилкова думка деяких позичальників, полягає в тому, що «швидкі гроші – не банк, колекторів НЕ нацькують, борг можна не віддавати». Теж неправда. Оскільки такі компанії прийшли на ринок надовго і всерйоз, в їх арсеналі той же інструментарій впливу на боржника, що і у банку.

Спочатку «софт-колекшн» ( «м’яка» стадія роботи з боржником – у людини могли бути поважні причини для прострочень): боржникові регулярно нагадують про прострочені зобов’язання за допомогою СМС або важливих дзвінків з колл-центру.

Якщо ж боржник нахабно ховається від повернення боргу, кредитор переходить до стадії «хард-колекшн»: фахівці можуть прийти додому або навіть на роботу (адресні дані часто потрібні при видачі кредиту і вказані в анкеті), в крайніх випадках – арешт майна за рішенням суду . Як говорилося вище, такі компанії працюють на цілком законних підставах, тому закон захищає їх права як кредитора. Відомі випадки, коли у таких «хитрих» позичальників заарештовували машини і квартири до погашення боргу.

Чому ми вирішили написати про компанії, які кредитують клієнтів “До зарплати”.

Компанія “Фінансовий Цех” надає послуги із запуску сервісу кредит до зарплати під ключ. Наше програмне забезпечення дозволяє компаніями в короткий термін запустити повноцінний сервіс кредитування від створення сайту за допомогою конструктора до сервісу реєстрації, видачі кредиту і подальшого його супроводу.

Якщо у вас виникла ідея запустити проект кредит до зарплати, зверніться до нас будь-яким зручним способом доступні на сайті.